szukaj nieruchomości

Typ nieruchomości

Lokalizacja

Liczba sypialni

Cena od

Cena do

Nr referencyjny

Title

W Casares Hiszpania przechodzi na nieco wolniejsze obroty. Czuć tu bogatą historię sięgającą starożytnych czasów i widać ślady osadnictwa rzymskiego oraz arabskiego. Miasteczko zachowało wiele z tradycji i kultury andaluzyjskiej – od lokalnych festiwali po regionalną kuchnię, a jego mieszkańcy pielęgnują swoje dziedzictwo i tożsamość.


Gdzie leży Casares

Casares znajduje się na południu Hiszpanii, w regionie Andaluzji, w prowincji Malaga. Jest położone około 15 kilometrów na północny wschód od słynnego kurortu na Costa del Sol – Estepony oraz około 50 kilometrów na południowy zachód od Malagi, gdzie znajduje się najbliższe lotnisko. Stąd do Casares najlepiej wybrać się samochodem. Do miasteczka najlepiej kierować się autostradą AP-7 w kierunku Estepony, a następnie zjechać na drogę A-377, która prowadzi do Casares. Cała podróż samochodem z Malagi zajmuje około godziny w zależności od warunków drogowych i natężenia ruchu.

Z Malagi do Casares można dojechać również autobusem. Istnieją regularne połączenia autobusowe z Malagi do Estepony, a stamtąd można skorzystać z lokalnych przewoźników lub taksówek. 

Dowiedz się więcej o atrakcjach Malagi

Casares - miasteczko na Costa del Sol w Andaluzji

Dlaczego Casares jest tak wyjątkowe

Każdy, kto choć raz odwiedzi Casares, na pewno przyzna, że położenie miasteczka jest wręcz bajeczne. Usytuowanie na wzgórzach Sierra Bermeja na wysokości 430 m n.p.m. sprawia, że można podziwiać tu niesamowite widoki na okoliczne góry, doliny i morze. Ze wzgórza, w dół, ku dolinie ciągną się liczne bielone domy tak charakterystyczne dla andaluzyjskich pueblos blancos. Ze szczytu Casares Costa del Sol ze wszystkimi jego urokami widoczne jest więc jak na dłoni. 

Być może też ze względu na takie, dość strome, ukształtowanie terenu Casares omijają tłumy. Miasteczko nie jest tak oblegane przez turystów, znajduje się poza głównym szlakiem wycieczek. Jeśli już ktoś zdecyduje się tu dotrzeć, raczej wpada z krótką, jednodniową lub weekendową wizytą, nie nadużywając gościnności mieszkańców. Bo Casares leży w strategicznym miejscu – blisko wielu atrakcji turystycznych Andaluzji. Na wyciągnięcie ręki są piękne plaże Costa del Sol – do wybrzeża Casares Costa jest stąd około 13 km, inne urokliwe pueblos blancos czy też historyczne miasta takie jak Ronda czy Marbella

I choć Casares leży w sąsiedztwie słynnych na całym świecie luksusowych kurortów, to jednak zachowało swoją autentyczność i urok małego, spokojnego miasteczka. Nadal można tu odpocząć od zgiełku i hałasu, ciesząc oczy niesamowitą przyrodą i architekturą. A jest co podziwiać. 

Zobacz nieruchomości w Casares z naszej oferty

Osiedle 47 apartamentów z 1, 2 i 3 sypialniami w…

Osiedle 47 apartamentów z 1, 2 i 3 sypialniami w…


86.78 m2
2
2

€ 228 000

Casares

Eleganckie apartamenty w prestiżowej Finca Cortesin

Eleganckie apartamenty w prestiżowej Finca Cortesin


162.66 m2
2
2

€ 1 047 960

Casares

Luksusowe apartamenty zaledwie kilkaset metrów do plaży, Camarate

Luksusowe apartamenty zaledwie kilkaset metrów do plaży, Camarate


60.5 m2
2
2

€ 307 000

Casares

Nowa inwestycja mieszkaniowa w Casares Playa

Nowa inwestycja mieszkaniowa w Casares Playa


108.65 m2
2
2

€ 375 000

Casares

Nowe osiedle apartamentów i penthouse'ów ze spektakularnymi widokami na morze…

Nowe osiedle apartamentów i penthouse'ów ze spektakularnymi widokami na morze…


79 m2
2
2

€ 289 000

Casares

Nowoczesna inwestycja tuż przy polu golfowym, Casares Golf.

Nowoczesna inwestycja tuż przy polu golfowym, Casares Golf.


99 m2
2
2

€ 244 000

Casares

Co zobaczyć w Casares i jego okolicach

W labiryncie uliczek Casares Andaluzja zdradza swoje prawdziwe, naturalne oblicze, dające się rozpoznać w przenikających się w architekturze kulturach, bogactwie przyrodniczym i kameralnej, przyjaznej atmosferze. Poza podziwianiem malowniczego krajobrazu, który tworzą tradycyjne białe domy, to idealne miejsce na kilkugodzinny relaksujący spacer i odkrywanie kolejnych perełek miasteczka. Co koniecznie trzeba zobaczyć w Casares?

Plaza de España

To główny plac w Casares, na środku którego znajduje się Fuente de Carlos III – XVIII-wieczna fontanna, która do dziś dostarcza pitną wodę.

Castillo de Casares 

Zbudowany w XIII wieku zamek był niegdyś twierdzą Maurów i ich punktem obserwacyjnym na okolicę. Teraz ruiny zamku są szczytem podróży do Casares – wszystkie kręte, wąskie uliczki prowadzą w górę do starożytnego zamku.

Arco del Arrabal

Przykładem mauretańskiej architektury jest także Arco del Arrabal, jedna ze starożytnych, średniowiecznych bram do starego miasta, która znajduje się między głównym placem miasteczka a zamkiem.

Iglesia de la Encarnacion

Barokowy kościół z XVIII wieku jest jednym z najważniejszych zabytków w Casares, który zachwyca swoją bogato zdobioną fasadą oraz wnętrzem. Znajduje się na głównym placu Plaza de España.

Ermita de San Sebastian

Zabytkowa kaplica zbudowana w XVII wieku poświęcona św. Sebastianowi, który jest patronem Casares. Znajduje się ona na szczycie wzgórza i jest miejscem ważnych dla mieszkańców miasteczka uroczystości, m.in. lokalnych festiwali. Szczególnie barwny jest Festiwal San Sebastian, który odbywa się w styczniu, kiedy mieszkańcy zbierają się wokół kaplicy, aby uczcić swojego patrona.

Casa Museo de Blas Infante

Niedaleko głównego placu znajduje się Casa Museo de Blas Infante. Zwiedzanie muzeum, w budynku którego mieszkał słynny andaluzyjski pisarz i polityk Blas Infante jest obowiązkowym punktem na liście atrakcji w Casares. Na dwóch piętrach domu można zapoznać się z pracami i dokumentami związanymi z życiem polityka. Znajduje się tu również punkt informacji turystycznej.

Los Baños de la Hedionda

Łaźnie rzymskie Hedionda to historyczny kompleks termalny położony w pobliżu Casares. To miejsce o bogatej historii, które sięga czasów starożytnych i było ważnym miejscem dla Rzymian i Maurów. Według legendy, miał z nich korzystać cesarz rzymski Juliusz Cezar. Dziś składają się z kilku naturalnych basenów termalnych, w których woda ma właściwości lecznicze ze względu na wysoką zawartość minerałów, w tym siarki. 

Rezerwat Przyrody Sierra Crestellina

Rezerwat słynie z tego, że jest domem dla wielu imponujących gatunków ptaków, w tym kolonii sępów gryfowych, które zakładają gniazda na skalistych półkach nad Casares, oraz orłów. Wędrówki po zboczach gór Sierra Bermeja mogą zapewnić niezwykłe widoki na okolicę. Trasy piesze lub rowerowe dają wiele możliwości do odkrywania piękna przyrody i malowniczych krajobrazów.

Punkty widokowe w Casares

Dla miasteczka położonego na wzgórzu naturalne balkony czy platformy widokowe nie są niczym nadzwyczajnym. By obserwować z nich miasto trzeba pokonać często strome ulice, ale widoki z pewnością są tego warte. Z Mirador de la Plaza Marcelino Camacho można podziwiać zamek górujący nad starym miastem. Mirador del Castillo oferuje widok z góry na setki białych domów, a udając się na Mirador del Tajo de la Plana, znajdujący się na tyłach zamkowych ruin, można podziwiać szybujące sępy. Panoramę miasta oraz Morze Śródziemne można oglądać z Mirador de la Penya de las Mulas, jeśli chcesz przeżyć niezapomniane zachody słońca, to właśnie tutaj!
 

Przeczytaj także

Co warto, a co trzeba zobaczyć w Andaluzji – subiektywny przewodnik po jednym z najpiękniejszych regionów Europy

El Caminito del Rey (Ścieżka Króla) - poznaj jedną z największych atrakcji Andaluzji

Benahavis – poznaj klejnot Costa del Sol

Ronda – miasto w chmurach. Poznaj perłę Andaluzji

Kontakt Oferta