szukaj nieruchomości

Typ nieruchomości

Lokalizacja

Liczba sypialni

Cena od

Cena do

Nr referencyjny

Title

Jedno z najbardziej malowniczych, wręcz idyllicznych miejsc na mapie Hiszpanii. Kwintesencja andaluzyjskich miasteczek i bezpieczna przystań dla wielkich światowych fortun. Miejsce, które łączy w sobie kojącą, naturalną przyrodę oraz niewyobrażalny luksus. To Benahavis – ukryty w górskiej magii klejnot Costa del Sol.


Położenie Benahavis w Hiszpanii

Benahavis znajduje się zaledwie 7 km od tętniącego życiem południowego wybrzeża Hiszpanii i 22 km od wyjątkowo popularnej Marbelli. Jest jednym z trzech miast, oprócz Mijas i Estepony, które współtworzy tzw. Złoty Trójkąt na Costa del Sol. Położone u podnóża Serrania de Ronda miasteczko obejmuje 145 kilometrów kwadratowych słonecznych zboczy, które są skierowane na południe w stronę Morza Śródziemnego, oferując w pogodne dni zapierające dech w piersiach widoki na Gibraltar i wybrzeże Maroka. 

Widok na położenie Benahavis

Benahavis pogoda jak marzenie

A pogodnych dni tu nie brakuje. W Benahavis Hiszpania ma gorący charakter. Od kwietnia do listopada prawie w ogóle tu nie pada, ciepło jest też zimą – średnia temperatura w styczniu to 14 stopni Celsjusza. Najcieplej jest z kolei w sierpniu, kiedy temperatura osiąga 30 stopni Celsjusza. 

Walory przyrodnicze Benahavis

Benahavis jest starannie wkomponowane w naturalny krajobraz. Górska sceneria łączy się tutaj z krainą rozległych obszarów leśnych, przez które przepływają trzy rzeki wpadające do Morza Śródziemnego: 

  • Guadalmina, położona na wschód od centrum miasteczka, 
  • Guadaiza, biegnąca wzdłuż trasy z Rondy do San Pedro Alcántara,
  • Guadalmansa, rozciągająca się po zachodniej stronie obszaru miejskiego. 

Miasto otaczają przepiękne górskie pasma Serrania de Ronda. Są w nich miejsca, które warto zobaczyć. Jednym z takich miejsc jest Las Angosturas – wąski kanion, przez który przepływa rzeka Guadalmina. Jedna z legend opowiada o dziewczynie, która poszła wykąpać się w stawie. Porwał ją silny wir i jej narzeczony wskoczył do stawu, by ją ratować. Oboje zniknęli w niespokojnych wodach. Dziś miejsce to znane jest jako „El Charco de los Novios”, czyli staw narzeczonych. 

Benahavis - rzeka

Rzeka Guadalmina jest bez wątpienia najbardziej charakterystycznym punktem środowiska naturalnego okolicy. Tworzy jeden z najpiękniejszych kanionów w Andaluzji i biegnie bardzo blisko centrum miasta Benahavis. Dla odważnych organizowane są na niej spływy kajakowe – ich trasa prowadzi w dół rzeki przez wodospady i małe baseny. Jest zaliczana do najciekawszych atrakcji na Costa del Sol. Dreszczyk emocji poczują też z pewnością ci, którzy zdecydują się tu na kanioning z przewodnikiem. 

Kolejnym wartym odwiedzenia miejscem na łonie natury jest park Torre Leonera. Znajdują się w nim duże jezioro i ruiny średniowiecznej wieży, fortyfikacji obronnej pochodzącej z przełomu XII i XIII wieku, od której park bierze swoją nazwę. Jest znany jako miejsce do leniwego spacerowania, uprawiania aktywnej turystyki pieszej i rowerowej w górach lub wzdłuż rzeki, albo po prostu miejsce odpoczynku. To również dobre miejsce na wycieczkę z dziećmi, które mogą nacieszyć się widokiem biegających swobodnie po okolicy królików.

Przyroda w Benahavis

Większość terenów wokół Benahavis pozostaje niezmieniona od wieków. Jest gęsto porośnięta drzewami oliwnymi i inną śródziemnomorską roślinnością, co daje efekt zielonego, żyznego krajobrazu przez większą część roku. Jest też domem dla zwierząt: kozic górskich, jeleni i innych ssaków, gadów i jaszczurek oraz całej gamy ryb i owadów.

Niewiele miejsc na Costa del Sol ma do zaoferowania tak niezakłócony widok na góry, lasy i rzeki – jest to więc wspaniałe miejsce do cieszenia się przyrodą i zaznania ciszy i spokoju. 

Luksus na wyciągnięcie ręki

Parafrazując znane powiedzenie, tę ciszę lubią także pieniądze. Gmina Benahavis jest domem dla najdroższych luksusowych inwestycji w Hiszpanii i dlatego ma jeden z najwyższych dochodów na mieszkańca w kraju. Najbogatsza gmina w Hiszpanii nie bez powodu nazywana jest więc klejnotem Costa del Sol. Na swoich wzgórzach skrywa luksus wielkich fortun i rezydencji, szereg ekskluzywnych posiadłości i osiedli mieszkaniowych, w tym takich jak: La Zagaleta, El Madroñal, Monte Mayor oraz El Real de La Quinta. Ten projekt został zainicjowany przez Tomása Pascuala i jest realizacją jego wizji. Powstaje tam ponad 1000 luksusowych nieruchomości, pole golfowe, sztuczne jezioro, hotel i kilometry ścieżek rowerowych i spacerowych. Właścicielami rezydencji w dzielnicach willowych w Benahavis są często znani z pierwszych stron gazet sławni aktorzy, muzycy czy politycy. Napływ wielu obcokrajowców do miasta sprawia, że Benahavis stało się wyjątkowo kosmopolitycznym i wielokulturowym punktem na mapie Andaluzji.

Benahavis - widok na góry


Ciekawostka:

Według Instytutu Statystycznego Andaluzji w 2019 roku w Benahavis mieszkało 8085 osób, z czego 5131 to obcokrajowcy.


Sprawdź oferty sprzedaży nieruchomości w Benahavis

POLECANA OFERTA
Ekskluzywne wille o nowoczesnej architekturze, Benahavis

Ekskluzywne wille o nowoczesnej architekturze, Benahavis


680 m2
4
4

€ 4 417 580

Benahavis

Willa w Los Flamingos, Costa del Sol, Hiszpania

Willa w Los Flamingos, Costa del Sol, Hiszpania


533 m2
6
3

€ 3 600 000

Benahavis

Urocze apartamenty w Benahavis, Costa del Sol, Hiszpania

Urocze apartamenty w Benahavis, Costa del Sol, Hiszpania


109 m2
3
2

€ 371 000

Benahavis

Luksusowa willa z pięknymi widokami, Benahavis

Luksusowa willa z pięknymi widokami, Benahavis


320 m2
4
2

€ 1 900 000

Benahavis

Ekskluzywna willa w Benahavis, Herrojo Alto

Ekskluzywna willa w Benahavis, Herrojo Alto


1444 m2
8
8

€ 14 000 000

Benahavis

Nowa inwestycja z panoramicznymi widokami położona w uprzywilejowanej enklawie, Real…

Nowa inwestycja z panoramicznymi widokami położona w uprzywilejowanej enklawie, Real…


125 m2
3
2

€ 1 175 000

Benahavis

Komfortowy apartament z fantastycznym widokiem w La Quinta, Benahavís

Komfortowy apartament z fantastycznym widokiem w La Quinta, Benahavís


154.7 m2
3
3

€ 1 026 000

Benahavis

LUKSUSOWA
18 fantastycznych willi w przepięknej okolicy, La Quinta, Benahavis

18 fantastycznych willi w przepięknej okolicy, La Quinta, Benahavis


642 m2
4
4

€ 5 995 000

Benahavis

Pola golfowe w Benahavis

Lokalizacja Benahavís jest idealna do uprawiania aktywności fizycznej. La Zagaleta Club, Los Arqueros, Los Flamingos Golf i Monte Mayor Golf Club to tylko kilka najbardziej znanych pól golfowych na terenie gminy. 

Pole golfowe w Benahavis

Kuchnia Benahavis

Benahavis jest popularne nie tylko z powodu ekskluzywnych nieruchomości, dobrych pól golfowych czy oszałamiającej przyrody. Miasteczko znane jest również jako „Rincon Gastronomico” Costa del Sol i z tego powodu odwiedzane często przez koneserów dobrego jedzenia oraz krytyków kulinarnych. Gastronomia w Benahavis jest prawie tak różnorodna, jak restauracje wypełniające miasto – jest tu wiele bardzo dobrych lokali, które oferują wysokiej jakości zarówno kuchnię tradycyjną, jak i tę bardziej eksperymentalną z nowoczesnymi akcentami. Wpływa na to z pewnością świeże spojrzenie na kulinaria, jakie prezentują uczniowie Szkoły Gastronomicznej „Sabor a Málaga”. Benahavis słynie z najlepszego wyboru wieprzowiny, jagnięciny czy cielęciny, ale dania z owoców morza także mają tutaj ogromne znaczenie.

Atrakcje turystyczne Benahavís

W Benahavis atrakcje turystyczne wynikają w znacznej mierze z historii miasta, które zostało założone za czasów dominacji muzułmańskiej i Al Andalus. W XVI wieku Benahavis stało się miastem autonomicznym. Dzięki temu, że zachowało całą swoją autentyczność górskiej wioski pochodzenia arabskiego, jest interesujące dla zwiedzających. Spacerować tu można godzinami pośród białych domków po wąskich i klimatycznych uliczkach, z których większość kończy się słonecznymi placami – a tam podziwiać można elementy wspaniałej architektury mudejar i poczuć mauretańską historię. 

Przepiękne schody w Benahavis

Zamek Montemayor

Zamek Montemayor został zbudowany już w X wieku na najwyższej górze w okolicy. Każdy, kto chce się na nią wspiąć, aby odwiedzić ruiny zamku i doświadczyć naprawdę rewelacyjnych widoków na wybrzeże, powinien być przygotowany na duży, ale satysfakcjonujący wysiłek. 
Fortyfikacja jest pozostałością po bogatej mauretańskiej przeszłości. Odegrała bardzo ważną rolę w powstaniu Benahavis. W historii miasta była wykorzystywana jako element obronny i obserwacyjny: od wojen między Maurami a katolikami i buntu Maurów, po wojnę o niepodległość, kiedy to ponownie nabrała wartości militarnej. 
Zamek miał trzy sekcje murów, z których najlepiej zachowała się ta wewnętrzna. Dzisiaj możemy zobaczyć cysterny, które kiedyś służyły do ​​przechowywania wody i zachowały część swojej konstrukcji. Ciekawostką jest, że w okolicy zamku znajdują się małe kopalnie rubinów. 

Kulturalna strona Benahavis

Historia Andaluzji pozostawiła po sobie bogate dziedzictwo artystyczne. Miasteczko Benahavis jest mocno osadzone w swoich tradycjach i przez cały rok odbywa się w nim wiele wydarzeń kulturalnych, które pokazują najlepsze lokalne rzemiosło, gastronomię, muzykę i obrzędy religijne.

  • Feria Benahavis 

Zgodnie z tradycją uroczystości w Benahavís zwykle rozpoczynają się w lipcu i trwają około pięciu dni. Lokalne władze inaugurują targi paradą i oświetleniem terenów targowych. To bardzo fajna impreza dla dzieci i dorosłych. Jest muzyka, przejażdżki i mnóstwo miejsc do jedzenia i cieszenia się świąteczną atmosferą.

  • Procesje Wielkiego Tygodnia

Podobnie jak w całej Andaluzji, również w Benahavís odbywają się procesje Wielkiego Tygodnia. Są mniejsze niż w innych miastach na Costa del Sol, ale należą do tych najpiękniejszych.

  • Pielgrzymka Virgen del Rosario

7 października odbywa się w Benahavis pielgrzymka ku czci patronki wioski, Matki Boskiej Różańcowej, której towarzyszy wiele wydarzeń kulturalnych. Zazwyczaj dzień zaczyna się darmowymi churros na Avenida de Andalucía, później procesja dociera do kaplicy. Po nabożeństwie na uczestników czeka muzyka na żywo i inne atrakcje.

Benahavis to znacznie więcej niż zwyczajne pueblo blanco, w którym można uprawiać turystykę pieszą lub grać w golfa. Ze względu na swoje uprzywilejowane położenie, przyjemną pogodę przez cały rok, jakość życia oraz usługi, jakie oferuje swoim mieszkańcom, miasteczko jest jedną z niespodzianek, które ma dla odwiedzających Costa del Sol.
 

Przeczytaj także

Co warto, a co trzeba zobaczyć w Andaluzji – subiektywny przewodnik po jednym z najpiękniejszych regionów Europy

Estepona – jedno z najpiękniejszych miasteczek w Andaluzji

Benalmádena – odkryj jeden z największych i najpopularniejszych kurortów w Hiszpanii

Atrakcje Malagi – nasz przewodnik po stolicy Costa del Sol

Kontakt Oferta